خانه / مقالات / زندگی نامه مایکل دل موسس کمپانی DELL | بیوگرافی مایکل دل
زندگی نامه مایکل دل موسس کمپانی DELL | بیوگرافی مایکل دل

زندگی نامه مایکل دل موسس کمپانی DELL | بیوگرافی مایکل دل

شرکت کامپیوتر ای مایکل دل اولین شرکتی بود که توانست در سال 1997 رکورد فروش یک میلیارد دلاری را ازطریق اینترنت به دست آورد. مایکل دل که در سال 1984 با 1000 دلار سرمایه شرکت DELL را برای عرضه مستقیم کامپیوتر پایه گذاری کرد، اکنون بزرگ ترین فروشنده مستقیم سیستم های کامپیوتر ای در دنیاست.

«با کنجکاوی و نگاه به فرصت ها با روشی تازه است که ما همیشه راه و مسیر خود در Dell را مشخص می کنیم» مایکل دل

مدرک دانشگاهی ندارد اما کسب و کار، فرصتهای زیادی برای یادگیری روزمره موضوع های جدید برای وی فراهم کرده است. بازخورد از ارباب رجوع روزانه دریافت می گردد و در تغییر و توسعه محصول و فرایند به کار گرفته می شود. راهبرد رضایت مشتری، کسب و کار وی را بیمه کرد. مایکل دل البته اشتباهات زیادی داشته اما بعد از اصلاح سعی کرد آن ها را دوباره تکرار نکند. مایکل دل معتقد می باشد که بایست تعادل بین سرعت رشد و استقرار زیرساختها برقرار باشد، چرا که رشد سریع، شرکت های بیشماری را از بین برده است.

این مقاله توسط تیم تولید محتوای کلید ثروت تنها جهت استفاده مخاطبان وب سایت کلید ثروت گردآوری شده است و استفاده از همه یا قسمتی از محتوای این مقاله بدون ذکر منبع در هر جایی بلامانع است امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مخاطب گرامی مفید و لذت بخش باشد

 

«برای دستیابی به موفقیت، نیازی نیست نابغه باشید یا تحصیلات دانشگاهی داشته باشید، فقط به یک برنامه و یک رؤیا نیاز دارید.» مایکل دل

 

مایکل دل ( MICHAEL DELL ) در سال 1965 در تگزاس آمریکا متولد شد. پدر وی روانپزشک و مادرش کارمند شرکت بورس بود. آن ها می خواستند مایکل دکتر شود بنابر این، در دانشگاه تگزاس نام نویسی کرد، اگر چه علاقه اول وی کامپیوتر بود. روحیه کارآفرینی از همان کودکی جزئی از وجود مایکل دل بود. در 12 سالگی یک حراج تمبر راه انداخت و از این راه توانست 1000 دلار کسب کند.

مایکل دل شور و شوق شدید خود را نسبت به کامپیوتر در سن ۱۵ سالگی کشف کرد. وقتی که والدین وی یک کامپیوتر اپل به وی هدیه دادند، مایکل به جای استفاده از آن، کامپیوتر را کاملا از هم باز کرد تا با بررسی جزء به جزء آن متوجه شود که یک کامپیوتر چطور کار می کند. بعد از آن یک کامپیوتر آی.بی.ام خرید و به شناخت اجزای آن و بررسی چگونگی مونتاژ یک کامپیوتر پرداخت. وی در نهایت تسلط تکنیکی کامل در این زمینه را به دست آورد که همین به وی کمک کرد تا در سن پایین، به یک میلیاردر تبدیل شود!

 

«خیلی چیزها باعث موفقیت می‌شوند. من نمی‌خواهم فقط به کارهایی بپردازم که خودم دوست دارم. می‌خواهم کارهایی انجام بدهم که باعث موفقیت شرکت می‌شوند.» مایکل دل

او بعدها آغاز به فروش اشتراک روزنامه «هوستن پست» کرد و با فروش روزنامه 18000 دلار به دست آورد و اعتماد به نفس خود را با درآوردن پول بیشتر بالاتر برد. گفته می گردد که وی تا سن ۱۶ سالگی پول کافی برای خرید یک ب.ام.و را در آورده بود.

در سال 1983 خرید کامپیوتر های قدیمی و به روز کردنشان را برای فروش در محل گاراژ منزلشان آغاز کرد و 180 هزار دلار کامپیوتر فروخت. بعد از آن دیگر به دانشکده بازنگشت.

مایکل دل، بعد در سن ۱۹ سالگی زندگی خود را برنامه ریزی کرد. وی دقیقا می دانست که چه می خواهد به دست آورد و آن را به دست آورد.

بیوگرافی مایکل دل

مایکل دل می دانست که می خواهد یک کارآفرین موفق باشد و با شجاعت و به کارگیری توانمندی و استعدادهای خود، این رویایش را دنبال کرد.

«من معتقدم که شما باید چیزی را دنبال کنید که واقعا عاشقش هستید. باید به‌ دنبال علایق خودتان بروید نه دیگران.» مایکل دل

در مرحله بعد مایکل دل اجزاء کامپیوتر را می خــــــرید و بعد از مونتاژ آن را می فروخت. سال بعد مایکل دل شرکت دل را بنیان گذاشت و با تحویل به موقع ( JUST IN TIME ) و حذف انبار و هزینه بالاسری و ارائه خدمات بعد از فروش تحولی بزرگ را در زمینه پاسخگویی به نیازهای مشتریان در صنعت کامپیوتر پدید آورد.،ممنون که با کلید ثروت همراه هستید، مایکل دل ایده ای را رایج کرد که ارباب رجوع می تواند ازطریق تلفن، کامپیوتر شخصی سفارش بدهد و بخرد.

«هرگز سعی نکنید باهوش‌ترین فرد یک اتاق باشید. اگر هم هستید، من به شما پیشنهاد می‌کنم افراد با‌هوش‌تر را هم به اتاق دعوت کنید یا اتاق دیگری پیدا کنید.» مایکل دل

« سیستم توزیع مستقیم» و «عرضه انبوه کالا مطابق دلخواه مشتری» ( MASS CUSTOMIZATION ) از ویژگی های شرکت دل است. شرکت مایکل دل در سال پایه گذاری 6 میلیون دلار از محل فروش کامپیوتر درآمد به دست آورد. این رقم در سال 1987 به 69 و در سال 1991 به 546 میلیون دلار و در سال 1992 به دو میلیارد دلار رسید. همین رشد سریع اولین ضربه مهلک را به شرکت وارد آورد. مدیر مالی استعفا کرد و ضرر میلیونها دلاری شرکت را تهدید می کرد. مایکل دل خود را متعهد کرد که اشکال را شناسایی کند.
مایکل دل به ســرعت دریافت که بی تغییر در شــرکت نمی تواند کار را پیش ببرد. مایکل دل این کار را کرد و اشخاص مجربی از موتورولا و اپل را به کار گرفت. مایکل دل اولین کسی بود که روش فروش مستقیم را به صنعت IT (فناوری اطلاعات) معرفی کرد. این روش تقاضای زیادی برای خرید کامپیوترها در پی داشت. در سال 1997 دل اولین شرکتی بود که رکورد فروش یک میلیـارد دلاری را از طریق اینترنت به دست آورد. شخصیت مایکل دل از بعضی جنبه ها منحصر به فرد است. مایکل دل جوانترین مدیرعامل 500 شرکت برتر دنیاست که درعین حال طولانی ترین زمان تصدی را به عنوان مدیرعامل و رئیس شرکت داشته است.

بنیاد Michael and Susan Dell

در سال ۱۹۹۹ دل و همسرش، سوزان، بنیاد Michael and Susan Dell را پایه گذاری کردند که یک موقوفه بیش از یک میلیارد دلاری می باشد و بر روی مسائل در رابطه با کودکان تمرکز دارد. این نشان دهندۀ این می باشد که دل، معجزه امور خیر و کمک رسانی را هم دریافته است.

جوانی که به دلیل روحیه خلاق و کارآفرین خود، رشته پزشکی دانشگاه را رها کرد و در سال 1984 با 1000 دلار سرمایه شرکت دل را برای عرضه مستقیم کامپیوتر مطابق دلخواه ارباب رجوع در اسرع زمان و کمترین هزینه، پایه گذاری کرد و اکنون به عنوان بزرگ ترین فروشنده مستقیم سیستم های کامپیوتر ای در دنیا به عنوان یکی از پیشروان صنعت کامپیوتر های شخصی با درآمد سالانه 35/4 میلیارد دلار و بیش از 39000 کارمند به پیش می رود.

مایکل دل در سال 2016 با 19.8 میلیارد دلار در لیست 40 نفره ثروتمندان برتر دنیا می باشد

 

به کار گیری همه یا قسمتی از محتوای این مقاله حتی بدون ذکر منبع در هر جایی بلامانع است

آموزش رایگان جذب ثروت و سلامتی و روابط عالی را در کانال کلید ثروت در تلگرام مشاهده نمایید@kelide3rvat

برای مشاهدۀ آموزش های رایگان لطفا به تلگرام kelide3rvat@ مراجعه نمایید

@kelide3rvat

https://t.me/kelide3rvat